Jedinečné Colnago v aukci Sotheby’s

Objevte spojení Motoki Yoshio x Colnago v matném provedení

Během procesu tvorby limitované edice nebo jedinečných modelů Colnago se testují některá alternativní schémata lakování, italsky „Prove Colori“, aby nalezla různá řešení, často na různých modelech rámů. Colnago se rozhodlo odhalit verzi Motoki Yoshio x Colnago Matte, jedno z laků, které vedly k vytvoření limitované edice Motoki Yoshio x Colnago. Jedinečné kolo, které bude k dispozici v aukci v Sotheby's od 19. do 26. ledna 2024.

4a8339b9-3adc-5165-15aa-062401840efe_optimized

 

Milán, 17. ledna 2024 – Colnago, legendární výrobce jízdních kol se sídlem v Cambiagu v Itálii, otevřel dveře některým tajemstvím výroby svých kol, zejména procesu lakování limitovaných edicí nebo jedinečných kol.

 

474c104f-f233-1f2b-1234-88f6c73bb758_optimized

 

Tvůrčí proces
Při práci na každém projektu vytváří Colnago několik alternativních barevných schémat, která jsou testována, někdy na různých modelech rámů, aby bylo možné v reálném životě pochopit, jaký bude konečný výsledek.

Tyto jedinečné rámy, italsky nazývané „Prove Colori“, jsou jediným způsobem, jak pochopit, zda je kreativní výsledek takový, jaký se očekává. Obvykle se prodávají přímo přátelům a rodinným příslušníkům podniku prostřednictvím individuálních jednání, někdy před sestavením do kompletních kol a někdy jako sady rámů.

Colnago poprvé ve své historii sestavilo jeden z těchto Prove Colori do jedinečného jízdního kola se sadou a koly Campagnolo, které se bude dražit prostřednictvím Sotheby's. Zde je jeho příběh.

5dc60e4c-000d-f2de-54e2-df2e97316db6_optimized

 

Motoki Yoshio x Colnago Matte
V listopadu 2022 společnost Colnago uvedla na trh kolo C68 Motoki Yoshio x Colnago v limitované edici, která se zrodila ze spolupráce společnosti Ace of Clubs a jednoho z nejoceňovanějších současných designérů cyklistického průmyslu: Motoki Yoshio z Japonska. ' Rispetto ' a ' Armonia ' byla klíčová slova projektu.
Respekt k tradici a kvalitě řady Colnago C a harmonie ve zvýraznění dílů, ze kterých je rám tvořen.
Na konci kreativního procesu prošly dvě verze rámu Colnago: verze s lesklou povrchovou úpravou, která byla následně vybrána pro produkční cyklus, a jeden rám s matnou povrchovou úpravou.
Tento rám, původně určený pro jednoho z členů výkonného výboru Colnago, ​​se nyní stal unikátním kolem velikosti 51s, Colnago C68 Road Motoki Yoshio x Colnago Matte.

Spolupráce mezi Colnago a Sotheby's se již ukázala jako úspěšná, přičemž Colnago Gioiello Numero 1 prodala Sotheby's loni v květnu v Ženevě za rekordní hodnotu 133 000 USD.

Formát této aukce bude Sotheby's Sealed one, formát prodeje pouze online, který kombinuje vzrušení z živé aukce s diskrétním soukromým prodejem. Každý online prodej Sotheby's Sealed trvá nejméně dva a až sedm dní. Dražitelé mohou vidět, jak se umístili v první desítce nejvyšších nabídek, a mohou své nabídky zvyšovat až do uzavření prodeje. Konečnou cenu nevidí žádný zúčastněný uchazeč a není ani zveřejňována.

Technické informace:
Rám: Colnago C68 Road Motoki Yoshio x Colnago Matte velikost 51s
Řídítka a představec: Colnago CC.01 integrovaná Motoki Yoshio x Colnago Matte
Sada: Campagnolo Super Record WRL 12 speed
Sedlo: Selle Italia SLR Super Flow carbon
Kola: Bora Ultra WTO 45 db
Pláště: Pirelli P ZERO Race

O Sotheby's

Sotheby's, založená v roce 1744, je přední světovou destinací pro umění a luxus. Sotheby's podporuje přístup a vlastnictví výjimečných uměleckých a luxusních předmětů prostřednictvím aukcí a kanálů buy-now, včetně soukromých prodejů, elektronického obchodování a maloobchodu. Náš důvěryhodný globální trh je podporován špičkovou technologickou platformou a sítí specialistů ve 40 zemích a 70 kategoriích, mezi které patří současné umění, moderní a impresionistické umění, staří mistři, čínská umělecká díla, šperky, hodinky, víno a lihoviny, a design, stejně jako sběratelská auta a nemovitosti. Sotheby's věří v transformační sílu umění a kultury a zavázala se, že naše průmyslová odvětví budou inkluzivnější, udržitelnější a spolupracující.

Zpět do obchodu