Motoki Yoshio x Colnago - Respekt, Harmonie a Barva jdou ruku v ruce v umělecké verzi C68

Colnago představuje ikonické barvy pro limitovanou edici modelu C68, navrženou tak, aby vzdala hold tradici a jedinečnosti modelu C. Projekt realizoval Motoki Yoshio, uznávaný japonský designér žijící v Miláně.

Colnago jsou barvy, Colnago je design.

Stejně jako pro kvalitu svých rámů, Colnago bylo vždy uznáváno pro originalitu a jedinečnost svých livrejí. Od retinatové (síťované) textury až po uměleckou výzdobu, procházející zmrzlými barvami, společnost z Cambiaga nikdy nepřestala udivovat.

Nejnovější Colnago kombinuje tyto aspekty. Nemělo by být považováno pouze za kolo z limitované edice, ale za jedinečný kus do sbírky. Kompletně ručně vyráběné v Itálii - zrozené ze spolupráce mezi firmou podporující špičkový tým a jedním z nejoceňovanějších současných designérů cyklistického průmyslu: Motoki Yoshio z Japonska, který žije a pracuje v Miláně již 25 let.

Kola budou vybavena sadou Campagnolo EPS a Bora Ultra WTO, což doplní plně italský vzhled.

Respekt a harmonie, to jsou klíčová slova projektu. Respekt k tradici a kvalitě C série Colnaga a harmonie při zvýraznění dílů, ze kterých je rám vytvořen.

Návrh barevného schématu C68 Colnago x Motoki Yoshio začal analýzou geometrie rámu a průsečíků dílů, ze kterých je složen. Různé barvy jsou uspořádány podél linií křižovatek. Jsou poctou tradici řady Colnago C. Ikonický produkt, vrcholné vyjádření italského karbonového řemesla.

C68 představoval změnu v řadě C, s odklonem od ostrých hran spojů k zavedení bandážovaných štěpů. Výzvou pro Motoki Yoshia bylo také zachovat a zdůraznit identitu C na rámu s inovativnějším tvarem.

V první fázi japonský designér obkreslil linie rámových komponentů a spojil je s výraznými barvami - jak je tomu obvykle ve fázi návrhu. Nuance přišly na řadu později, aby přidaly ještě více harmonie a lépe zvýraznily hlavní komponenty.

"Harmonie," říká Motoki, "také znamená potěšení, rovnováhu, to, co bych chtěl cítit při jízdě na tomto kole. Když je cyklistika v naprosté harmonii s prostředím, ti, kteří jezdí, prožívají jedinečný zážitek. Stejně tak se design stává jedinečným, když je v dokonalé harmonii s produktem."

Kdo je Motoki?

Motoki Yoshio se narodil v Japonsku v roce 1975. V roce 1997 se přestěhoval do Itálie.

Po absolvování dopravního designu na IED Turín v roce 2001 získal magisterský titul v oboru designu dopravních rozhraní na IED Madrid.

Do Pininfariny nastoupil v roce 2002; V letech 2005 až 2006 byl vyslán do společnosti Motorola v Miami a v roce 2011 odešel na volnou nohu do Milána.

Získal několik mezinárodních ocenění za design, včetně IF Gold Award a Good Design Award, a byl vybrán jako porotce ceny Compasso d'Oro v Itálii v roce 2018.

 Colnago Motoki

Zpět do obchodu