Představení Colnago C68 - 68 let ruční výroby v Itálii

21. dubna 2022 představilo Colnago nový model rámu – Colnago C68. Jak číslo naznačuje, jde o model vytvořený 68 let od založení firmy. A jak indikuje písmeno C, jedná se o rám věrný čtyřem symbolickým hodnotám – Carbon, Colnago, Cambiago, Class. Model C68 je tedy opět ručně vyráběný z karbonu, v továrně Colnago v Cambiagu, Itálii, a představuje skutečně class, tedy třídu samu pro sebe.

Model C68 je nadále rámem pro cyklisty, kteří ocení špičkové dílenské i designové zpracování a lakování a fascinuje je technologická výjimečnost. U rámu C68 je použit stejný počet spojek jako u modelu C64, jsou však jinak uspořádány a konstruovány. Skladba rámu ze sedmi částí umožňuje vytvořit sedm různých dílů, kdy každý Colnago vyrábí pomocí vlastního technologického postupu. Ten umožňuje docílit nejen vyššího tlaku na karbon, ale i každý díl precizně tvarovat a dosáhnout kýžené konstrukční pevnosti. Jelikož jsou formy menší, je nad procesem laminace lepší kontrola. Této volnosti nelze při konstrukci monocoque rámů docílit.

Důležitou myšlenkou vylepšení již tak skvělých vlastností je propojení některých součástí – konkrétně trubek se spojkami do jednoho celku. Nově je tak prakticky z jednoho kusu horní rámová roura a vrchní část hlavy, spodní část hlavy pokračuje spodní rámovou trubkou ke středu a podobně. Středové složení je nyní ve standardu T47.

Novinka bude v průběhu roku k dispozici v ryze silničním střihu, ale i v provedení allroad s širšími pneumatikami a ve verzi gravel. Každá z kategorií s sebou přináší změny v konstrukci, ale i geometrii.

I u tohoto modelu je důraz více kladen na bezpečnost jezdců a stálost pevnosti konstrukce v čase. Hmotnost rámu je 925 gramů (velikost 485 bez kovových doplňků).

Colnago bude vyrábět rámy nejen celokarbonové, ale taktéž v limitované produkci se spojkami z 3D formovaného titanu. Colnago C68 Ti.

Z9B_5810

Zpět do obchodu