Colnago Cycling Festival 2024

Pravidelně se s radostí vracíme do Itálie, kde silniční kola v dávných dobách začala vznikat. Byla pro nás velká čest opět po roce navštívit muzeum Ernesta Colnaga a hřejivý pocit, že nás v dohodnutý čas přivítal energický 92-letý mistr a více než dvě hodiny popisoval všechny skvosty, které za desítky let vytvořil. Jako první v historii udělal ve spolupráci s Ferrari monokokový rám, jako první začal používat rovnou vidlici, jako první sestrojil kolo s kotoučovými brzdami. Získal nespočet ocenění a jeho kola vyhrála nepřeberný počet závodů. Jeden mistrem popisovaný časovkářský speciál měl geniálně řešené dva představce, neboť silný jezdec dříve jeden lámal. Pan Colnago navždy zůstane nejgeniálnějším tvůrcem nejkrásnějších kol.

 

Po prohlídce muzea jsme měli možnost navštívit Colnago manufakturu v Cambiagu a nahlédnout pod ruce zkušených řemeslníku, kteří pečlivě skládají rámy s neuvěřitelnou precizností a lehkostí. Kola z carbonu a oceli se zde ručně vyrábějí již desítky let.

 

Také jsme se trochu svezli v okolí Lago di Garda s lidmi z Colnaga, večer viděli ohňostroj a v neděli ráno se postavili na start závodu v rámci Colnago Cycling Festivalu. Mistr ČR z roku 2007 Tomáš Bucháček zajel 138 km s časem pod 4h a bylo z toho 3 místo ve veteránech.

Zpět do obchodu